Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by alazovic »

Ja se baš uplaših kad sam u razgovoru u petak shvatio da vi idete na Tupižnicu ne shvatajući baš ozbiljno kakvo vreme vas očekuje za vikend :oops:

A što se tiče 12. aprila - to mu beše dođe pravoslavni uskrs? Za tad sam planirao par dana lenčarenja po Luštici i okolnim crnogorskim krajevima, ništa od mene...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by misaxtr »

19.aprila pada Pravoslavni Uskrs
Image

MTB-VRH brate!!!
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by alazovic »

Hmmm, to onda menja situaciju!
Videću kakav sam sa obavezama kad se približi malo taj datum...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Djus
Posts: 2
Joined: 11 Apr 2008, 18:44
Location: Beograd

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by Djus »

Drago mi je sto je akcija odlozena, jer za 12. april mozes 90% da racunas i na mene, jer trenutno me lomi prehlada. A kada budem potvrdio 100%, javicu i kako i s kim idem.
Pozdrav.
decathlon
Posts: 1
Joined: 25 Mar 2009, 11:17

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by decathlon »

Zdravo,

Bolje ce biti u Aprilu, ja i jos dve stranci smo bas zaintersovanje... Ja sam iz franzuske ali videte da mogu na srbskom.
Ako sam dobro kapirao, nadjemose u lepenski Vir oko 8 sat (na reci blizu muzej?) pa onda picemo.
Dosta snam taj regija, stanljo idem letos da vozim okolina Doni Milanovac, ali bas mi je drago da vidim ovaj Somrda!

Martin
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by bluealek »

Martin, baš mi je drago da ćete nam se vas trojica pridružiti! Mislim da će polazak pre biti u 9 nego u 8h, ipak treba vremena da se od Beograda prevozom tamo stigne.

Početkom nedelje pred put rezimiraću spisak prijavljenih učesnika u jednoj poruci i videćemo da li ima osnova da se iznajmljuje minibus, ili svi možemo da se popakujemo u raspoložive automobile.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by rajko55 »

Odlicno bice nas dosta :) bice to dobra voznja i druzenje :D pozdrav :wink:
User avatar
PedjaNS
Posts: 29
Joined: 17 Mar 2009, 13:39
Location: Novi Sad

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by PedjaNS »

Biće to prava internacionalna ekipa. Vidim biće i revizora(posmatrača koji voze uz vas) iz EU. Zanimljivo.
Malo me plaši ta visinska razlika. Nisam vozio sa vama, pa neznam kojim tempom osvajanje napreduje.
Ozbiljno razmišljam o toj Šomrdi. Lepo izgleda na slikama, a nisam nikad bio u tom delu Srbije.
Voleo bi da idem ali me plaši kondicija.
Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by bluealek »

Dewillex wrote:Biće to prava internacionalna ekipa. Vidim biće i revizora(posmatrača koji voze uz vas) iz EU. Zanimljivo.
Malo me plaši ta visinska razlika. Nisam vozio sa vama, pa neznam kojim tempom osvajanje napreduje.
Ozbiljno razmišljam o toj Šomrdi. Lepo izgleda na slikama, a nisam nikad bio u tom delu Srbije.
Voleo bi da idem ali me plaši kondicija.
Nema nikakvog razloga za strah - sve moje ture voze se "penzionerskim" tempom, uz više zabušavanja nego okretanja pedala (naročito uzbrdo). Dakle, u pitanju je tempo koji i najkilaviji mogu da isprate. Samo na vađenje fotoaprata da se ufotka sve što je vredno beleženja ode jedno 30% vremena :)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by barda »

Napokon i ja dobio odgovor o usponu :D

I ja ću ići prvi put pa da znam 8)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by alazovic »

Ma to vas Saša navlači!
Da vidite samo kad na pola uspona pojede jednu bonžitu, našprica lanac i - ode on k'o Lens Armstrong :lol:
A vi sporovozeći - ima samo da se zagledate u čudu i da se pitate šta vas snađe :oops:
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Magrit
Posts: 2
Joined: 28 Mar 2009, 21:35

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by Magrit »

Tek pristupila forumu, a odmah postavljam pitanja :)

Da li, kada se ovako organizujete za voznje, mogu sa vama da idu ljudi koji bi isli peske ?
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by alazovic »

Pa... Da, ali :(
Obično mogu da iskoriste prevoz, a da idu nekim svojim putevima koji su dosta kraći od biciklističkih.
Moguće je napraviti neke zajedničke susrete, ali sve zavisi od ture kojom se vozi/ide.

Ali možeš pristupiti Gocinom šetačkom FB odeljku, adresa je: http://www.freebiking.org/Najave/najave.html
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by bluealek »

Magrit, slažem se sa ovime što je Aca rekao - pešačkih tura u godišnjem planu zaista ima poprilično (zapravo čine 2/3 najavljenih tura), a upravo pešačku Šomrdu imamo u programu za 29. avgust, sa maršrutom koja će biti čak daleko atraktivnija za pešačenje (prolazi se nekim prelepim trasama koje su zbog većih nagiba i sastava rastinja praktično nepristupačne za bicikl).

Što se priključivanja pešaka bajkerskim turama tiče, teoretski ta mogućnost nije isključena onda kada postoji neki višak slobodnih mesta u prevozu, ali praksa govori da mnogo češće imamo manjak nego višak mesta da povezemo sve zainteresovane bajkere, tako da je šansa da će se mesta naći mala. Ukoliko naredne ture budu organizovane uz pomoć minibusa umesto sa nekoliko automobila kako je to do sada bio slučaj, izgledi da bude neko slobodno mesto za pešake se povećavaju.

Naravno, podrazumeva se da znate kako ćete sebi da osmislite vreme dok su biciklisti na terenu, jer pešačke i biciklističke trase u većini slučajeva nisu međusobno kompatibilne (biciklističke su predugačke za pešake i obično iz njihove vizure manje zanimljive, dok pešačke često umeju da budu tehnički nesavladive za bicikliste zbog većeg graničnog nagiba koji pešak uspešno savlađuje i sposobnosti za kretanje terenom gde na tlu ima puno prepreka).
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by bluealek »

Ono što ću sada napisati shvatite samo kao glasno razmišljanje, nikako kao konačnu odluku. Jednostavno me zanima ima li zainteresovanih za tako nešto.

Naime, kao što u godišnjem planu možete da uočite (http://www.freebiking.org/Najave/najave.html), naša Šomrda i planinarska "Zlatna groznica" u Homolju održavaju se dan za danom, 11. i 12. aprila. To su dva prilično srodna izleta, na gotovo istom terenu. Meni iz perspektive nekoga ko će učestvovati na oba deluje malo tupavo da se 11. uveče iz Debelog Luga vraćam za Beograd samo da bih prespavao i 12. ujutro u cik zore zapucao ka Lepenskom Viru. Ima li zainteresovanih da, barem za jedan deo učesnika ove akcije, izlet preinačimo u dvodnevni, uz prenoćište u privatnom smeštaju u Debelom Lugu ili Majdanpeku (ili možda čak spavanje u šatorima pored Rajkove pećine ili na Todorovoj reci)?

Šta je zamisao? Ako bih imao zainteresovane bajkere, ja 11. iz Beograda ne bih krenuo busem u kome će biti Gocini planinari, već kolima sa još maksimalno troje bajkera zainteresovanih za dvodnevni "aranžman". Istovarili bismo se u Debelom Lugu i mi bismo nešto modifikovanu trasu onoga što tog dana prelaze pešaci (Doline Grabove i Todorove reke, padine Dupeš Čoke) prešli na biciklima, i naravno još dosta toga s obzirom da smo na točkovima mobilniji. Bilo bi tu i istraživačkih partija (pripremite se na mestimično prenošenje bicikala preko popadalih debala ili guranje uz kraće poteze neočekivano jakog nagiba), ali, naravno, sve bi to bilo u umerenim količinama i neće nepovoljno uticati na sveukupni užitak. Planinare bismo na kraju tog dana ispratili za Beograd, a mi bismo prenoćili u bajkovitim predelima istočnog Homolja i sutradan čili & odmorni dočekali ostatak ekipe bajkera koji idu na Šomrdu na parkingu muzeja (arheološkog lokaliteta, ne hotela) Lepenski Vir.

Kažem, ja bih mogao na ovu dvodnevnu varijantu da povezem još troje. Ukoliko bi se našao još neko ko bi krenuo autom, to bi moglo da poveća kapacitete i za taj dan. To podrazumeva da bi se ostali učesnici samoorganizovali i sopstvenim prevozima stigli na zborno mesto vožnje za drugi dan, odnosno do Lepenskog Vira.

Dakle, kakvo je raspoloženje za dvodnevnu varijantu? Ukoliko spavamo u šatoru to ne bi trebalo da poskupi aranžman, a ako se opredelimo za sobe u seoskim domaćinstvima u Debelom Lugu, mislim da cena prenoćišta neće preći 600-700 dinara.
Locked